Capcom’dan Street Fighter 5 tutkunlarını üzen açıklama! Son tarih 1 Nisan!

Capcom, Japonya’daki Street Fighter V: Type Arcade oyununun 1 Nisan itibarıyla kapanacağını duyurdu. Oyuncuların oyunun çevrimdışı modları dahil olmak üzere oyunun herhangi bir bileşenine erişimi olmayacak. Yapılan basın açıklamasında, Capcom oyunun piyasaya sürüldüğünden beri arcade makinelerinde oynayan herkese teşekkür etti.

Duyuru kısa bir süre önce yapılsa da, Capcom oyuncuların makineler kapanana kadar oynamaya devam etmelerini umuyor. Arcade makineleri çevrimdışı olduktan sonra, istatistikler ve unvanlar gibi oyun verileri artık görüntülenemeyecek.

Capcom’dan Street Fighter 5 tutkunlarını üzen açıklama! Son tarih 1 Nisan!

Bu duyuru şimdilik yalnızca Japonya’daki arcade makinelerini etkiliyor. Ancak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada benzer bir karar uygulanması bekleniyor. Oyunun PS4 ve PC versiyonları bu karardan etkilenmiyor.

2023 Haziran’ında Street Fighter 6‘nın piyasaya sürülmesiyle birlikte, Capcom 14 Aralık’ta arcade kabinetini de piyasaya sürdü. Street Fighter 5’in konsol ve arcade versiyonları arasında üç yıllık bir çıkış farkı vardı; ilki 2016’da, diğeri ise 2019’da piyasaya sürüldü. Ancak, Street Fighter 6’nın versiyonları arasında çok daha kısa, sadece altı aylık bir fark bulunuyor. Street Fighter 5, PS4 ve PC için mevcut.  -Oyun haberleri yapan ünlü bir oyun sitesi Street Fighter 5: Arcade Edition incelemesinde, ” Street Fighter her zaman güçlü bir dövüş oyunu olmuştur. Zaman içerisinde gerek oyun mekanikleri gerek grafikler daha da iyileşmiştir. Ancak sadece bu türün meraklısı için bir oyun olmaya devam etmiştir. Arcade Edition ise, herkese güvenle önerebileceğiniz bir oyundur. Çıkışının üzerinden iki yıl geçtikten sonra, Street Fighter V nihayet formuna kavuştu.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x